Yolda.com Endeavor Girişimi Seçildi

Endeavor Girişimcileri’nin çarpan etkisi büyüyor! 15 Aralık Perşembe günü gerçekleşen online Uluslararası Seçim Paneli’nde Murad Özsert ve Volkan Özkan’ın kurduğu Yolda.com Endeavor Girişimi seçildi! Volkan, Yolda.com’u kurmadan önce iyzico’da çalışıyordu ve Yolda.com’un ilk yatırımcısı yine Endeavor Girişimcisi olan Barbaros Özbugutu oldu. Endeavor Girişimcileri’nin çarpan etkisinin güzel bir kanıtı.


Yolda.com

Yolda.com, Volkan Özkan ve C. Murad Özsert tarafından kurulan lojistik girişimi Yolda.com, işletmeler arası parsiyel taşımacılığa ve paylaşım ekonomisine odaklanarak büyümesini sürdürüyor. Kaynakları ve mevcut karayolu taşımacılık sektöründe yer alan atıl kapasiteleri operasyona başladıkları 2020 yılından bu yana çok iyi değerlendiren Yolda.com; işletmelerin karayolu taşımacılık süreçlerini dijitalleştiriyor, lokasyon bazlı servisler geliştirerek tedarikçilere yeni iş fırsatları sunuyor ve algoritmik yük/araç eşleştirme, dinamik fiyatlandırma geliştirmeleri ile sektörde verimliliği arttırırken karbon emisyonlarını azaltıyor.

Almanya’da da faaliyete başlayan Yolda.com’un 2022 hedefleri arasında; sınır ötesi ticaret hacmini genişletme, mühendislik ekibini büyütme ve sürdürülebilirlik alanlarına yatırım öne çıkıyor. Tohum öncesi, tohum ve köprü yatırım turlarını toplam 8 milyon dolar ile kapatan Yolda.com, Seri A yatırım turuna hazırlanıyor.