ScaleUp 4. Dönem Girişimleri Ne Yapıyor?

Evreka

Umut Can Duman

Atık ve kaynak yönetimi sektörünü döngüsel ekonomide buluşturmayı hedefleyen Evreka, atık yönetimi şirketleri ve atık üreticilerinin operasyonlarının yönetilmesini ve çevresel hedeflerinin gerçekleştirilmesini sağlayan bir SaaS şirketidir.

evreka.co

wastedashboard.com

 

Getmobil

Zeynep Uygun

Getmobil, elektronik cihazların döngüsel ekonomiye tekrar katılımını sağlayan 360 derece yenileme platformudur. Kullanıcılarının kullanmadıkları cihazlarını yenileterek satmalarını sağlayan Getmobil, yeni cihaza ihtiyaç duyan kullanıcılarına ise ekonomik ve yenilenmiş cihazları garanti kapsamında sunuyor.

getmobil.com

 

Hergele

Lal Polater

Hergele, müşterilerine araçlarla entegre, operasyona hazır IoT tabanlı mikro mobilite filo yönetimi sunuyor. Aralarında Migros’un da bulunduğu Türkiye ve Hindistan’dan toplamda 12 filonun kurulumuna destek veren Hergele, ulaşım alışkanlıklarını değiştirmeyi ve sonraki nesillere daha yaşanılır şehirler bırakmayı hedefliyor.

www.hergele.co

 

Hiwell

Ali Ozan Özçiçek

Mobil ve web uygulamaları üzerinden kişiselleştirilmiş psikoterapi hizmeti sağlayan Hiwell, uzman psikologlarla danışanları bir araya getiren online bir platformdur. Hiwell, pahalılık, fiziksel koşullar ve sosyal baskı sebebiyle oluşan psikolojik desteğe ulaşım kısıtını çözmeyi hedefliyor.

www.hiwellapp.com

 

Hoopla

Aydın Emek ve Onur Pekşen

Hoopla, küçük ve orta ölçekli perakendecilerin, ihtiyaçları olan tüm ürünleri diledikleri zaman ve diledikleri miktarda dijital ortamda tek bir yerden tedarik etmelerini sağlayan, üretici, tedarikçi ve dağıtıcı firmaların ise ürünlerinin dağıtım ve erişilebilirliklerini daha düşük operasyonel maliyetlerle arttırmalarına yardımcı olan bir B2B e-ticaret uygulamasıdır.

www.hoopla.com.tr

 

Lumnion

Cenk Tabakoğlu

Lumnion, sigorta sektörü için yapay zeka tabanlı fiyatlama platformu olan bir SaaS şirketidir. Makine öğrenmesi algoritmalarını kullanarak müşterilerinin daha doğru risk fiyatlaması yapmalarına ve portföylerini daha doğru yönetmelerine olanak sağlayan Lumnion’un geliştirdiği platform, en eski sistemlere sahip şirketler tarafından bile operasyonel olarak kullanılabiliyor.

lumnion.com

 

Navlungo

Alp Çiçekdağı, Ceren Tuna, Emrah Arslan, İsa Korkmaz ve Mutlu Boz

Navlungo, sınır ötesi e-ticaret ve e-ihracat yapan KOBİ’ler ve perakende markalarına lojistik ve depolama hizmeti sunan bir teknoloji girişimidir. Navlungo müşterilerinin pazaryerlerine entegre şekilde çalışan sipariş ve lojistik yönetim sistemi ile tüm süreçleri dijital olarak satın alma, yönetme ve takip etmesine imkan sağlıyor.

www.navlungo.com

 

PackUpp

Rıdvan Göçemen ve Semih Emre Özcan

Kurumsal firmalara ve e-ticaret şirketlerine hızlı teslimat hizmeti sunan PackUpp, geliştirdiği teknolojisiyle tüm teslimat süreçlerini dijitalleştiriyor. 200’den fazla global ve lokal firmaya hizmet sunan PackUpp, müşterilerine yüksek hizmet kalitesi sağlayarak karmaşık süreç ve geç teslimat kaynaklı müşteri memnuniyeti problemlerini çözmeyi hedefliyor.

www.packupp.com

 

Sanction Scanner

Fatih Coşkun

Sanction Scanner, bankalar, fintech’ler ve kurumların finansal suçlarla mücadele ve regülasyona uyum sorunlarını çözmektedir. Kara liste ve siyasi nüfuzlu kişileri sorgulama, işlem izleme, fraud ve müşteri riskleri belirleme gibi yazılım ürünleri sunan Sanction Scanner bir B2B SaaS şirketidir.

sanctionscanner.com

 

Shippn

Duhan İçöz

Shippn, kullanıcılarının yurt dışından ürün siparişi vermesini sağlayan bir topluluk pazar yeridir. Birçok pazaryerinin bulunduğu ülke dışına ürün gönderimi yapamaması veya fahiş gönderim bedelleri istemesi problemini yarattıkları global toplulukla çözmeyi hedefleyen Shippn, lokal adreslerini kullandırmak üzere sisteme kaydolmuş olan “host”ların sistemden kazanç elde etmelerine imkân tanıyor. Shippn, kullanıcılarına ise bu adresleri kullanarak dünyanın her yerinden kendi adreslerine sipariş verir gibi alışveriş yapabilmelerini ve 1-5 iş günü içerisinde satın aldıkları ürünlerin kapılarına ulaştırılmasını sağlıyor.

shippn.com

 

Techsign

Reycan Çetin

Firmaların biyometrik imza, online imza, müşteri tanıyan kimlik doğrulama sistemi, FIDO ve çipli kimlik kartı doğrulama gibi ihtiyaçlarını çözen Techsign, müşterilerine sızıntı, gizli girişleri engelleme gibi siber güvenlik çözümleri sağlıyor.

techsign.com.tr

 

Tiplay Studio

Mehmet Umut Ermeç

Tiplay studio farklı platformlarda 75 milyondan fazla oyuncuya ulaşmış olan bir oyun geliştirme ve yayınlama ekosistemidir.

www.tiplaystudio.com