“Oldukça yoğun geçen seçim sürecinin bu kadar veri odaklı bir süreç olduğunu öngörmemiştik ve pozitif yönde çok etkilendik. Diğer yandan süreç boyunca bize eşlik eden Endeavor Ekibi ve ekosistemin profesyonel seviyesi bizim için çok etkileyici oldu.”

Murad Özsert & Volkan Özkan
Yolda.com

Endeavor Girişimcisi Olmak İçin İlk Adımınızı Atın

Yerel ofisler olarak tüm dünyadan en büyük potansiyele sahip, en hızlı büyüyen girişimleri belirleyerek, onları seçim sürecimize davet ediyor ve sürecin her adımında girişime değer katarak Endeavor Girişimcileri'ni seçiyoruz.

1

Tanışma Toplantısı: Endeavor Ekibi, sürekli olarak Endeavor Girişimci adaylarıyla tanışma toplantıları yapar ve adayların Endeavor Modeli’ne uygunluğu ve kriterleri sağlayıp sağlamadığına bakılır.

2

Mentor Görüşmeleri: Adayların ihtiyaç duyduğu alanlarda Yerel Endeavor Ağı’ndan uzman mentorlarla bir araya geldiği görüşmeler serisidir.

3

Yerel Seçim Paneli (YSP): Girişimci adayları yerel mentorlardan oluşan panelistlerle görüşmeler gerçekleştirir ve adayların Uluslararası Seçim Paneli’ne uygunlukları değerlendirilir.

4

Uluslarası Seçim Paneli (USP): Son aşama olarak düzenlenen USP, YSP’nin uluslararası versiyonudur. İş dünyasının küresel liderleri, adayların Endeavor Girişimcisi olup olamayacağını değerlendirir.

Şirketinizi Büyütün

Endeavor Girişimci Adayı, Endeavor Girişimcisi seçildikten sonra, girişimcinin ölçeklenme ve büyüme hedefleri doğrultusunda Endeavor Destekleri'nin kapısı açılır.

 • Girişimci Ağı
  Yerel ve Global Topluluklar

  Endeavor Girişimci Ağı, dünyanın dört bir yanından aynı hedef ve değerleri paylaşan kuruculara birbirlerinden öğrenme ve deneyim paylaşımı fırsatını sağlar.

  Endeavor Girişimcileri yerel ve global  topluluklara katılarak networking fırsatı yakalar. Endeavor Entrepreneur Retreat, C’s of Endeavor gibi yerel ve global etkinliklerde girişimciler bir araya gelir.

  Endeavor’ın global portfolyosundaki girişimcileri sektör bazlı bir araya getiren Endeavor Dikeyleri sayesinde, her sektörün alanında uzmanlaşmış mentor ve yatırımcıları, kurucularla birebir mentorluklar düzenler.

  Endeavor Outliers, Endeavor Girişimci portfolyosunun büyüme, alınan yatırım miktarı, exit değeri gibi kriterlere göre %10’luk dilimine giren kurucuları için tasarlanmış özel bir destek programıdır.

 • Mentorluk ve Uzmanlık
  Rakipsiz Uluslararası Ağ

  Uluslararası Mentor Ağımız, Endeavor Girişimcileri şirketlerini büyütürken yanlarındadır ve daha büyük düşünmelerine ilham olur.

  Endeavor Ağı, 40’tan fazla ülkeden öncü girişimci, C-seviye yönetici ve konu uzmanından oluşur. Endeavor Ağı’nın üyeleri, girişimcilere birebir mentorluk, sektör turları ve danışma toplantılarıyla rehberlik eder.

  Endeavor, girişimcilerini hedef pazarlarında bulunan Endeavor Mentorları’yla tanıştırır, ülke ziyaretleri organize eder ve onları pazar analizleriyle destekler.

  Endeavor, girişimciyi benzer süreçlerden geçmiş diğer Endeavor Girişimcileri’yle bir araya getirerek deneyim paylaşımı ortamı oluşturur.

  Endeavor, girişimcileri HBS, MIT Sloan, Bain & Company ve EY gibi üniversite ve kurumsal ortaklıkları ile, kısa dönemli projelerde destek vermeleri için öğrenci ve danışmanlarla buluşturur.

 • Finansmana Erişim
  Endeavor Yatırımcı Ağı

  Tüm dünyada yatırım almış kurucularla çalışarak edindiği deneyim ile Endeavor, yatırım arayan girişimcilerine, yatırım süreçlerine veri sağlayarak, rehberlik ederek ve gerekli bağlantıları kurarak destek verir.

  Endeavor, girişimcilerin yerel ve global ölçekte en büyük fon ve yatırımcılara erişimini, tanıştırma ve “speed networking” oturumları yardımıyla kolaylaştırır.

  Endeavor global yatırım ağını kullanarak girişimcilerin yatırım alma süreçlerini değerlendirebilecekleri mentorluk seansları düzenler. Böylece girişimciler yatırım yolculuklarında tarafsız geri bildirimler alabilirler.

  Endeavor Catalyst Fonu, yatırım turlarında en az 5 milyon dolar sermaye toplayan Endeavor Girişimcileri’ne yatırım yapmaktadır. Fon, belirli kurallar dahilinde yatırım yapar ve şirket yönetimine dahil olmaz.

 • Liderlik Gelişimi
  Endeavor Yönetici Eğitimleri

  Endeavor’da, girişimcinin gelişiminin şirketin büyümesinde büyük katkısı olduğunu bilerek, kuruculara güvenli bir ortamda kendilerini geliştirme fırsatı sunuyoruz.

  Endeavor, girişimcilerine ve ekiplerinin üst düzey yöneticilerine Harvard, Stanford ve INSEAD’da, Endeavor’a özel tasarlanmış liderlik, inovasyon ve ölçeklenme stratejilerine odaklanan eğitim programları sunar.

  Harvard Business School‘da gerçekleşen Scaling Entrepreneurial Ventures, Endeavor Girişimcileri’nin daha büyük düşünmelerine ve şirketlerini daha hızlı büyütmelerine destek olma amacıyla tasarlanmıştır.

  Stanford’un Kaliforniya kampüsünde gerçekleşen Innovation and Growth Programı, girişimcilerin rekabetçi ve küresel bir pazarda lider şirketler yönetmelerine ve o şirketleri büyütmelerine yönelik tasarlanmıştır.

  INSEAD’ın Singapur’daki kampüsünde gerçekleşen Leaders at Scale eğitimi, liderlik yolculuklarında kritik bir dönüm noktasında olan Endeavor Girişimcileri için oluşturuldu.

“Endeavor'a katılmak bir aileye katılmak gibidir. Endeavor'ın sunduğu rehberlik ve destek, dünyanın her yerinden, benzer zorlukları ve hayalleri paylaşan girişimcilerle bağlantı kurmanızı ve şirketinizi bir sonraki seviyeye taşımanızı sağlıyor.”

Koray Bahar
Figopara Kurucu Ortağı ve CEO'su

Endeavor ile Birikiminizi Ekosistemle Paylaşın

Endeavor Girişimcileri'nin başarısı sadece şirketlerini büyütmekle sınırlı değildir. Endeavor Girişimcileri, yeni nesil kuruculara ilham vererek, mentorluk ve yatırım yaparak ekosistemlerdeki etkilerini katlar.

Yeni Nesil Kuruculara İlham Verin

Endeavor, yeni nesil kuruculara ilham vermek için, girişimcilerinden rol modeller yaratır ve girişimcilere kendi deneyimlerini dünyadaki farklı kitlelerle doğrudan paylaşma fırsatı sunar.

Girişimci Adaylarına Mentorluk Yapın

Endeavor Girişimcileri, geleceğin Endeavor Girişimci adaylarını Seçim Panelleri’nde panelist olarak değerlendirir, onlara ve seçim sürecinde farklı aşamalarda bulunan diğer girişimcilere mentorluk yaparlar.

Geleceğe Yatırım Yapın

Endeavor Girişimcileri, Endeavor Catalyst için uygun turlarda yer alarak ve fonda LP olarak kuruluşun geleceğine yatırım yapabilirler. Bazı girişimciler ise Endeavor Yerel Ofisleri’nin Yönetim Kurulu Üyesi olmaya davet edilir.