Şartlar ve Koşullar

Kabulünüz

Bu siteyi (“Site”) kullanarak, burada yer alan veya atıfta bulunulan tüm hüküm, koşul ve bildirimleri (“Kullanım Koşulları”) kabul ettiğinizi belirtmiş olursunuz. Kullanım Koşullarını kabul etmiyorsanız, lütfen Siteyi kullanmayınız. Endeavor Global, Inc. (“Endeavor”) kendi takdirine bağlı olarak Kullanım Koşullarını güncelleme veya revize etme hakkını saklı tutar. Lütfen değişiklikler için periyodik olarak kontrol ediniz. Kullanım Koşullarında herhangi bir değişikliğin yayınlanmasının ardından Siteyi kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelir. Endeavor’un Kullanım Koşullarına uyumu sağlamak için Siteyi kullanımınızı izleyebileceğini kabul ve beyan edersiniz. Herhangi bir kişisel bilgi vermeden Siteyi ziyaret edebilir ve göz atabilirsiniz. Bununla birlikte, haber bültenleri veya promosyon materyalleri almak veya diğer bazı Site özelliklerini kullanmak veya bunlara erişmek için erişim kazanmak için Siteye kaydolmanız gerekebilir. Tüm kişisel bilgiler Gizlilik Politikamıza uygun olarak ele alınmaktadır. Bu Siteyi kullanarak, Gizlilik Politikamızı kabul ettiğinizi belirtmiş olursunuz.

 

Genel

Siteyi, Kullanım Koşulları tarafından yasadışı veya yasaklanmış herhangi bir amaç için veya herhangi bir yasadışı faaliyetin veya Endeavor’un veya başkalarının haklarını ihlal eden diğer faaliyetlerin gerçekleştirilmesini talep etmek için kullanamazsınız. Yukarıda belirtilenleri sınırlamaksızın, Sitenin herhangi bir bölümüne veya Siteye bağlı diğer sistemlere veya ağlara bilgisayar korsanlığı veya başka herhangi bir gayrimeşru yolla yetkisiz erişim sağlamaya çalışamazsınız.

Sitenin belirli bölümleri için ek hüküm ve koşullar geçerli olabilir ve bu hüküm ve koşullar referans yoluyla Kullanım Koşullarının bir parçası haline getirilir. Bu tür diğer hüküm ve koşullara uymayı kabul edersiniz. Kullanım Şartları ile Sitenin belirli bir bölümü için yayınlanan veya geçerli olan şartlar arasında bir çelişki olması halinde, Sitenin o bölümünü kullanımınızla ilgili olarak ikinci şartlar geçerli olacaktır.

Sitede doğru ve zamanında bilgi sağlamak için makul çabayı göstermemize rağmen, sağlanan bilgilerin her zaman eksiksiz, güvenilir veya güncel olduğunu varsaymamalısınız.

 

Üçüncü Taraf Siteler

Site sizi İnternet üzerindeki diğer web sitelerine bağlayabilir. Bu tür diğer web siteleri Endeavor’un kontrolü altında olmayabilir ve Endeavor’un kontrolü altında olmayan sitelerin içeriğinin doğruluğundan, telif hakkı uyumluluğundan, yasallığından, ahlakından veya diğer yönlerinden sorumlu olmadığını kabul edersiniz. Böyle bir bağlantının dahil edilmesi, sitenin Endeavor tarafından onaylandığı veya Endeavor ile bu tür diğer sitelerin operatörleri arasında herhangi bir ilişki olduğu anlamına gelmez.

 

Siteye Bağlantı Verme

Genel olarak, Endeavor, web sitenizden Siteye bir metin bağlantınız olmasına aldırmaz. Ancak, Siteyi çerçeveleyemez veya “yansıtamaz” veya parçalarını farklı bir web sitesine veya ürüne dahil edemezsiniz. Siteye bağlantılar, görüntülenen bilgilerin kaynağı olarak Endeavor’u açıkça tanımlamalı ve Site ile ilişkili web sayfalarının bütünlüğünü değiştirmeden korumalıdır. Ayrıca, herhangi bir yasadışı, müstehcen veya saldırgan içerik oluşturur veya yayınlarsanız veya bağlantı herhangi bir şekilde itibarımız üzerinde olumsuz bir etkiye sahipse, Siteye bağlantı veremezsiniz.

 

Mülkiyet Hakları

Mülkiyet Hakları

Endeavor, Site ile ilişkili tüm telif hakları ve ticari markalar dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm fikri mülkiyet haklarının sahibidir, tüm hakları saklıdır, üçüncü şahıslar tarafından gönderilen, iletilen, yayınlanan veya başka bir şekilde sağlanan içerik hariç olmak üzere, bu tür içeriğin lisans verenlerine aittir. Tüm metin, grafik, kullanıcı arayüzleri, görsel arayüzler, fotoğraflar, ticari markalar, logolar, sloganlar, video medyası, sanat eserleri, tasarım, yapı, seçim, koordinasyon, ifade, “görünüm ve his” ve bunların düzenlenmesi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Sitede bulunan içerik ve materyallerin telif hakları, ticari markalar, hizmet markaları veya diğer mülkiyet hakları ve yasaları ile korunduğunu kabul ve beyan edersiniz. Bu tür içerik veya materyalleri satmamayı, lisanslamamayı, kiralamamayı, değiştirmemeyi, dağıtmamayı, kopyalamamayı, çoğaltmamayı, iletmemeyi, herkese açık olarak sergilememeyi, herkese açık olarak gerçekleştirmemeyi, yayınlamamayı, uyarlamamayı, düzenlememeyi, derlememeyi veya bunlardan türev çalışmalar oluşturmamayı kabul edersiniz. İçeriğin veya materyallerin Kullanım Koşullarında açıkça izin verilmeyen herhangi bir amaç için kullanılması yasaktır. Sitedeki içeriklerin ve materyallerin izinsiz kullanımının Endeavor veya lisans verenlerine telafisi mümkün olmayan zararlar verebileceğini ve bu tür izinsiz kullanım durumunda, Endeavor veya lisans verenlerinin yasada veya hakkaniyette mevcut diğer çözüm yollarına ek olarak bir ihtiyati tedbir alma hakkına sahip olacağını kabul ve beyan edersiniz.

Sitede bulunan belgeler, telif hakkı ve kaynak belirtilerinin de kopyalanması, hiçbir değişiklik yapılmaması ve belgenin tamamen kopyalanması koşuluyla yalnızca kişisel kullanım için kopyalanabilir. Ancak, bazı belgeler, fotoğraflar ve diğer içerikler, ilgili telif hakkı sahiplerinin (Endeavor olmayan) izni ile Sitede yayınlanmış olabilir. Bu tür belgeler, fotoğraflar ve diğer içeriklerdeki tüm haklar sahiplerine aittir ve bunları kopyalamak veya başka bir şekilde kullanmak için izin doğrudan telif hakkı sahiplerinden talep edilmeli ve alınmalıdır.

 

Kullanıcı İçeriği / Geri Bildirim

Sitenin forumunda veya diğer özelliklerinde mesaj, metin, grafik, fotoğraf, video, veri, geri bildirim, öneri, fikir, kavram veya diğer materyalleri (“Kullanıcı İçeriği”) yayınlayabilir veya gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz herhangi bir Kullanıcı İçeriğinin içeriğinden yalnızca kendinizin sorumlu olduğunu ve öyle kalacağını ve yasa dışı, karalayıcı, küfürlü veya müstehcen materyal göndermeyeceğinizi kabul edersiniz. Ayrıca, gönderilen her türlü Kullanıcı İçeriğinin gizli olmayan ve tescilli olmayan olarak değerlendirileceğini de kabul edersiniz. Söz konusu Kullanıcı İçeriğini göndererek veya yayınlayarak, (i) burada yer alan tüm materyalleri kullanma, dağıtma ve/veya çoğaltma hakkına sahip olduğunuzu ve bu materyallerin telif hakkı, ticari marka, patent, ticari sır, gizlilik veya diğer kişisel veya mülkiyet hakları dahil olmak üzere herhangi bir üçüncü tarafın haklarını ihlal etmediğini, (ii) Kullanıcı İçeriğinin doğru olduğunu ve (iii) Kullanıcı İçeriğinin Kullanım Koşullarındaki diğer hükümleri ihlal etmediğini beyan ve garanti edersiniz. Siteyi kullanımınıza karşılık olarak, Endeavor’a bu Kullanıcı İçeriğini şu anda bilinen veya daha sonra geliştirilen herhangi bir ortamda veya teknolojide kullanmak, çoğaltmak, değiştirmek, uyarlamak, yayınlamak, görüntülemek, tercüme etmek, alt lisans vermek, türev çalışmalar oluşturmak ve dağıtmak için kalıcı, geri alınamaz, dünya çapında, devredilebilir, telifsiz, münhasır olmayan bir hak ve lisans verirsiniz. Endeavor’ın size veya lisans verenlerinize herhangi bir tazminat ödemeden bu Kullanıcı İçeriğini herhangi bir amaçla sınırsız kullanma hakkına sahip olacağını kabul edersiniz.

Sitede görüntülenen Kullanıcı İçeriğinin bir kısmı, Endeavor’ın üzerinde hiçbir kontrolü olmayan Site kullanıcıları tarafından gönderilebilir, iletilebilir, yayınlanabilir veya başka bir şekilde sağlanabilir. Kullanıcı İçeriğini sakıncalı, uygunsuz veya saldırgan bulabilirsiniz. Endeavor, yasaların izin verdiği ölçüde Kullanıcı İçeriği için sorumluluğu reddeder ve Kullanıcı İçeriğini önceden tarama yükümlülüğü yoktur. Endeavor, tamamen kendi takdirine bağlı olarak herhangi bir Kullanıcı İçeriğini herhangi bir zamanda kaldırabilir veya değiştirebilir veya Kullanıcı İçeriğiyle ilgili başka herhangi bir işlem yapabilir. Endeavor’ın bu tür faaliyetlerin gerçekleştirilmesi veya gerçekleştirilmemesi konusunda kullanıcılara karşı hiçbir yükümlülüğü veya sorumluluğu yoktur.