Yerel Seçim Panelinde 3 Şirket Endeavor Ülke Adayları Arasına Katıldı!

Endeavor Seçim Süreci’nin önemli aşamalarından Yerel Seçim Paneli (YSP) 62. defa 10 Eylül Perşembe günü gerçekleşti. Emek Kırbıyık, Emre Pekar, Ersan Öztürk, Kerem Göktan, Zafer Şen ve Zeynep Dereli‘nin panelist olduğu YSP, üç girişimi Ülke Adayı olarak seçti. Alictus‘un kurucuları Ecem Baran, Emre Taş, TVM Medya‘nın kurucusu Michael Demir ve WeWALK kurucuları Gökhan Meriçlier, Kürşat Ceylan ve Sadık Ünlü‘yü kutlarız!

Girişimler hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz:

Alictus
Ecem Baran, Emre Taş
Alictus, hızla değişen ve içeriklerin de aynı hızda tüketildiği bir dünyada, milyonların değişen ilgi ve merakına ayak uyduran oyunlar üretiyor. 2013 yılında Ecem Baran ve Emre Taş tarafından kurulan şirket, özellikle 2019 yılından bu yana hypercasual oyun dikeyinde ürettiği, başta ABD olmak üzere dünya genelinde 100 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Money Buster!, Collect Cubes, Art Ball 3D gibi global hit oyunlarla yükselen bir ivmeyle büyümeye devam ediyor. Geliştirdiği veri odaklı teknolojilerle yaratıcılığı destekleyen ve kolaylaştırıcı teknolojilerle üretkenliği güçlendiren bir çalışma ortamı sunan Alictus, her alanda yaratıcı bireyleri bir araya getiriyor ve ekibinin hedeflerine veri odaklı şekilde ulaşmalarını sağlayan kültürü ile global mobil oyun pazarının en büyük şirketleri arasına girmek için çalışıyor.
www.alictus.com


TVM
Michael Demir, Tom Yates
500’den fazla lokasyonda bulununa TVM bir BarTech ve Medya şirketidir. Restoran ve barlardaki geleneksel Out of Home reklamcılığı dijital ekranlarla dönüştüren girişim, aynı zamanda barlar ve restoranların müşterileri ile  hızlı ve kolay bir şekilde dijital içerik paylaşmasını sağlar. İsveç’te kurulan girişim, yakın zamanda Amerika pazarına açılmış olup her ay 50 yeni lokasyonda hizmet vererek hızlı büyümesini sürdürmektedir. 2023’e kadar 500 lokasyondan 10,000 lokasyona hizmet veren bir marka olmayı hedefleyen TVM, hali hazırda 12 kişilik bir takıma sahiptir.
www.tvmplay.com


WeWALK
Gökhan Meriçlier, Kürşat Ceylan ve Sadık Ünlü
Görme engellilerin hayatını kolaylaştırma hedefiyle geliştirilen dünyanın en akıllı bastonu olarak karşımıza çıkan WeWALK, YGA mezunları Kürşat Ceylan, Sadık Ünlü ve Gökhan Meriçliler tarafından 2019 yılında kuruldu.  Imperial College, Münih Teknik ve Microsoft gibi dünyanın önde gelen kurumlarıyla teknoloji iş birliği yapan ve halihazırda 37 farklı ülkede kullanıcıları olan WeWALK, 750 bin dolar yatırım aldı. WeWALK, 2018’de ABD’nin inovasyon alanındaki en prestijli ödüllerinden biri olan Edison Altın Ödülü’nü Türkiye’ye ilk defa getiren teknoloji olmasının yanında Time tarafından 2019’un en iyi icatlarından biri oldu. Ayrıca bu sene Fast Company tarafından dünyayı değiştiren teknolojiler kategorisinde örnek gösterilen ürün kategorisinde yer alıyor.
wewalk.io/tr