Endeavor Connect Girişimcileri Strateji Atölyesi için Bir Araya Geldi!

Endeavor Connect’in Strateji Atölyesi 8 Eylül Salı günü Endeavor Connect girişimcilerini Fırat İşbecer, Cem Mimaroğlu ve Ahmed Karslı ile buluşturdu. Atölyede kurum-girişimci ilişkileri, pandemi döneminde liderlik gibi konuların üzerinde duruldu ve “dijital pazarlama” trendi sonucu pazarlamacıların iyi satışçılar haline gelmesi, satışçıların dijitalde rekabet ile karşı karşıya kalıp kendilerini geliştirmeye çalışması, devlet ve ajansların işlerini uzaktan yürütmeyi sürekli hale getirebilmesi ve bir pivotun tutup tutmayacağının çok kısa süre içinde görülebilmesi gibi faktörlerin iletişimi kolaylaştırmış oluşu üzerine konuşuldu.

Commencis Kurucu Ortağı Fırat İşbecer; bir dönem pesimist bir bakış açısına sahip olunsa da işlerin yürüyebilmesi için pozitif bir bakış açısına geri dönülmesi fakat son aylarda yaşananların da unutulmaması gerektiği üzerinde durdu. İşlerin akışı açısından hızlandırılmış bir süreç olarak nitelendirilebilecek pandemi döneminde günde 8-9 videolu görüşme yaparak sonuca ulaşmanın yararlı oluşuna da değindi.

TRPE Capital Partneri Cem Mimaroğlu; start-up’ların farklı segmentlerdeki holdinglere; hangi sektör ve etapta olunursa olunsun pazarda nasıl bir yol aldıklarını göstermenin çok önemli olduğunu söyleyip; kurumların inovasyonu erken teşhis edebilmek, satışa doğrudan etki gözlemleyebilmek, “kültürel değişim”e ayak uydurabilmek ve buradan hareketle çevresini değiştirebilmek gibi beklentileri olduğundan bahsetti.

Papara’nın Kurucusu Ahmed F. Karslı ise liderlik sürecinde zor olanı kolay gibi göstermenin gerekliliği üzerinde durdu; “yöneticinin vizyon ve kültürünün herkese aşılanması durumu stresli kurucunun stresli ekip anlamına gelmesi demek. Bu noktada ölçeklenme aşamasında doğru ekibi bir araya getirebilmek de önemi; tecrübenin yanı sıra iş modeli ile paralel bir zihniyete sahip yönetici alımı yapmak faydalı olacaktır”.

Endeavor Connect’i hayata geçirmemizi sağlayan başta İstanbul Kalkınma Ajansı olmak üzere TÜRKONFED, iyzico, Oracle Türkiye ve Viveka’ya teşekkür ederiz!