Vitrin Gaming Mobil Oyun Girişimleri için Başladı

Vodafone Vitrin: Gaming bu dönem mobil oyun girişimlerine odaklanıyor! 28 Nisan Cuma günü Vitrin: Gaming’in açılış gününde seçilen 9 girişimin kurucularıyla tanıştık. Girişimcileri 3 ay boyunca atölyeler ve mentorlukların yanında oyunları tamamlanınca Yanımda platformunda sergileme fırsatı ve Demo Day bekliyor.

Aslı Kurul Türkmen (Endeavor Türkiye) ve Yusuf Aysal’ın (Vodafone Türkiye) açılış konuşmalarıyla başladı. Aslı, ilk günden global oyun şirketleriyle Endeavor Girişimleri’nden Peak Games, Gram Games, Alictus gibi Türkiye’nin en başarılı şirketlerinin yolculuklarını paylaştı.

Vitrin 2.0 Gaming için seçilen 9 girişim Compactive Game Studio & Technology, CORE Studios, DliteGames, FE Games, Garawell Games, Happy Crab Game Studio, Hero Games, Pax Animi Gamesve Polyque Games oldu. Girişimlerin ortalama çalışan sayısı 9 ve medyan cirosu 2M TL. Girişimlerin detaylı tanıtım sayfası için tıklayın.

İlk yayınladığı oyunla sıfır pazarlama bütçesiyle 15 milyon indirilmeyi başarmış APPS kurucu ortağı Erdem Lafci’yı dinledik. Hypercasual oyunlarla yoluna devam eden Apps’in büyüme ipuçlarını paylaşan Erdem: “Product growth data ekibinden herhangi birinin düzgün çalışmaması globalleşmenizi engeller.”

Başta Vodafone Türkiye olmak üzere katılan konuşmacılara ve tüm girişimcilere çok teşekkür ederiz!