Vitrin Gaming Girişimleri Ne Yapıyor?

Vodafone Türkiye desteğiyle bu sene ikinci defa düzenlediğimiz Vitrin 2.0 Programı 2. döneminde mobil oyun şirketlerine odaklanıyor.

Şirketlerle ilgili detalı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz:

 

Compactive

Compactive, Cem Say ve Ümit Öcal tarafından 2018 yılında kurulmuş ve 2021-2022 yılları arasında Rollic Games ile çalışmış olan bir teknoloji şirketidir. Şirket, casual türde oyunlar ve oyun teknolojileri geliştirmektedir. Compactive, bir yıldır üzerinde çalıştığı biri action diğeri puzzle türünde olmak üzere iki farklı casual oyunu pazara sunmaya hazırlanmaktadır. 2023 Nisan ayında Fonbulucu üzerinde başlattığı kitle fonlama kampanyasıyla, 5M TL’nin üzerinde fon toplamıştır.

compactive.tech

 –

Core Studios

Cihan Akbil ve Ömer Öztürk tarafından 2020 yılında kurulan Core Studios, bugüne kadar hyper casual ve hybrid casual oyun türlerinde 100’den fazla oyun geliştirdi. 9 kişilik ekibiyle Rollic, BoomHits, Homa, ZPlay, YSO Corp gibi pek çok farklı yayıncıyla farklı alt türlerde oyunlar geliştiren Core, Fishing Craze Idle ile 100binin üzerinde download’a ulaştı.

www.core-attacks.com

Dlite

Hüseyin Yavuz tarafından 2021 yılında kurulan Dlite, hyper casual ve hybrid casual oyunlar geliştiren bir şirkettir. Dlite, şimdiye kadar 1 milyon indirmeye ulaşmıştır. En çok indirilen oyunları Potato Rush, Amerika ve Rusya’da rağbet görmektedir.

dlite.app

 

FE GAMES

FE Games 2019 yılında Ömer Demir, Arif Burak Demir ve Yavuz Demir ortaklığında kurulmuş bir oyun stüdyosudur. Kurulduğu dönemden itibaren mobil oyun sektöründe oyunlar geliştiren FE Games bu süreçte 150’den fazla prototip test etmiştir.

FE Games, Dice Up! ve Expert Drive adlı oyunlarıyla 2 milyondan fazla kullanıcıya erişip soft launch ve global launch başarıları yakalamıştır.

www.fegames.co

Garawell

Nebih Başaran tarafından 2021 yılında kurulan Garawell Games, hypercasual oyunlar üreten bir firmadır. 100 bin dolar tohum yatırımı ardından kuruldukları yıl, 450 milyon indirmeye ulaşan Bridge Race ile senenin en çok indirilen mobil oyunu olma başarısına imza attılar. Aynı sene içerisinde Color Match ile de 90 milyon indirmeye ulaşarak Top10 listesinde iki oyunla yer aldılar.

www.garawell.com

Happy Crab

Havva Solhan tarafından 2020 yılında kurulan Happy Crab, simülasyon, puzzle ve casual oyunlar geliştiren ve yayınlayan bir oyun şirketidir. 3 milyonu Europa Truck Simulator’dan olmak üzere toplamda 10 milyon indirmeye ulaşmıştır. Çin, ABD ve Hollanda gibi ülkelerden yoğun kullanıcı kitlesi yakalamışlardır.

www.happycrab.com.tr

Hero Games

Melih Col tarafından 2019 yılında kurulan Hero Games, casual ve idle türde oyunlar geliştiren bir şirkettir. ​​Wood Shop isimli oyunları Zynga tarafından yayınlanmış ve toplamda 45 milyon indirmeye ulaşmıştır.

herogamestudio.com

Pax Animi Games

Ömer Devrim Özgür tarafından 2020 yılında kurulan Pax Animi Games, hypercasual, hybridcasual ve puzzle türlerinde oyunlar geliştirmektedir. Pax Animi Games, 700 bin dolar değerleme ile tohum yatırımı almıştır.

paxanimigames.com

 

Polyque

Mert Aras tarafından 2021 yılında kurulan Polyque, MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) türü oyun geliştiren bir şirkettir. Toplamda geliştirdikleri 33 oyundan en başarılısı Kazansana, 150 binden fazla indirilmiştir. Oyunlarıyla tüm zamanlı 300 bin indirmeyi geçen Polyque’e Yusuf Aktaş yatırım yaparak ortak olmuştur.

polyquegames.com