StartUpCampus 13 Girişimin Katılımıyla Başladı!

20 Ekim Salı günü, StartUpCampus Programı’nın Açılış ve Strateji Atölyesi’ni gerçekleştirdik. Akbank iş birliğinde üçüncü defa gerçekleştirdiğimiz programa bu sene 13 girişim seçildi. Toplamda 11 hafta sürecek program boyunca her hafta atölye ve forumlarda buluşacağız.

Girişimler hakkında detaylı bilgiler:
-Katılan girişimlerin ortalama ekip büyüklüğü, 5 kişi,
-Ortalama kurucu yaşı 29 iken
-Ortalama şirket yaşı 1,6.
-10 farklı sektörden girişimin bulunduğu üçüncü dönemde en çok Finansal Teknolojiler, Eğitim Teknolojileri ve E-ticaret sektöründen girişimler mevcut .

Atölyenin açılış konuşmalarını Endeavor YK Üyeleri Koray Bahar ve Akbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tugal ile Genel Sekreterimiz Aslı Kurul Türkmen yaptı. Kendisi de bir Endeavor Girişimcisi olan Koray Bahar program girişimcilerine: “Endeavor’ı bir alet çantası olarak görün. Proaktif olun, talep edin.” önerisinde bulundu.

Ardından program boyunca girişimcilere mentorluk verecek Program Strateji Mentorları; yatırımcı Bora Yılmaz ve YellowX ‘in kurucusu Ozan Sönmez kendini tanıttı.

Her girişimcinin kendini ve şirketini kısaca anlattığı sunumların ardından Akbank Lab ekibi girişimcilerle tanışarak faaliyet alanlarından bahsetti.

Atölyenin Strateji içeriğinin ilk konuğu Endeavor Girişimi Volt Lines’ın kurucusu Ali Halabi oldu. Aslı Kurul Türkmen ile yaptığı söyleşiden bir kesit:

“-Günlük hangi KPI’ları takip ediyorsun?
Yolculuk puanlamaları. Müşteri memnuniyeti birinci önceliğim.
-Geceleri uykunu kaçıran şey ne?
Yatırım turu
– Yatırım turları amanla nasıl değişti?
-Başlarda çok zordu, giderek kolaylaştı.”

Atölyenin son konuşmacısı Üretim Bandı’nın kurucusu Eran Filiba oldu. Ürün ve Strateji üzerine odaklanan Filiba öğrenimlerini aşağıdaki gibi özetledi:
1) Probleme odaklan
2) Her zaman daha ucuz test yöntemleri vardır
3) Kızgın müşterilerini sev
4) Nasıl geliştirdiğini geliştir
5) Ne olursa olsun devam et

Başta ortağımız Akbank’a, yeni çıkardığı Türk kahvesini ve Endeavor’a özel hazırladığı baharatı katılımcılarla paylaşan Faladdin  ile Chef Seasons ekipleri ve kurucuları Sertaç Taşdelen ve Burak Hücuptan ile Rüya Hücuptan’a, konuşmacılarımıza ve program katılımcılarına çok teşekkür ederiz!

StartUpCampus girişimcileri 27 Ekim Salı günü yalnızca kurucuların katılarak deneyim paylaşımında bulunabileceği Founder Forum için toplanacak. Takibindeki hafta ise Satış ve Pazarlama Atölyesi’nde bir araya geleceğiz!