Startup & Scaleup Ücret ve Yan Haklar Araştırması Lansman Etkinliği Gerçekleşti

Endeavor-Talentmelon ortaklığıyla hazırlanan “Startup & Scaleup Ücret ve Yan Haklar Araştırması”nın sonuçlarını duyurmak üzere 12 Ekim tarihinde online Rapor Lansmanı etkinliği gerçekleştirdik. Etkinliğe Armut’un kurucu ortağı Başak Taşpınar Değim, AppSamurai İK Yöneticisi Emre Tunçbilek ve Binnaz ve Faladdin Kurucu Ortağı Kaya Diker de konuşmacı olarak katıldı.

Etkinliğin açılışında Endeavor Türkiye Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen ve Talentmelon kurucusu Sure Köse Ulutaş raporun özetinden bahsetti. Buna göre:

  • Rapor iki bölümden oluşuyor: 1) Yan Haklar ve Maaş Artış Trend Raporu (herkese açık) 2) Maaş ve Prim Raporlama Platformu (katılımcılara açık/ücretli)
  • Raporun öne çıkanları:
    • Pandemiden sonra şirketlerin %35’i zihinsel sağlık politikalarını güncellemiş.
    • Ortalama zam artışı %23. Geçtiğimiz sene öngörülen artış %17’ydi. Beklenenden fazla bir artış olduğu gözlemlendi.
    • 2022 için öngörülen zam ise %22.

120 kişilik ekibiyle Armut’un kurucu ortağı Başak Taşpınar Değim ve 70 kişilik AppSamurai ekibinin İK Yöneticisi Emre Tunçbilek ile ekip ve kültür konuştuk. Tunçbilek: “Yaptığımız işin anlamlandırılması konusunda çok çalışmalıyız, yarattığımız değeri daha iyi anlatmalıyız.”

Etkinliğin devamında ise Binnaz ve Faladdin Kurucu Ortağı Kaya Diker katılımcılarla şirkette yazılımcı maaşları, ekip motivasyonunu nasıl korudukları gibi konulardan söz etti.

Raporu okumak için tıklayın.