ScaleUp Programı’nın 3. Dönemi Başladı!

P&G Türkiye iş birliğiyle düzenlediğimiz ScaleUp Programı 3. Döneminin ilk buluşması sanal ortamda 1 Nisan Perşembe günü gerçekleşti. Bu sene 9 sektörden 15 girişimi kabul eden programda girişimciler ve çekirdek ekipleri çeşitli atölye, mentorluk görüşmeleri ve forumlarda bir araya gelerek desteklenecek ve girişimlerini bir sonraki aşamaya taşıyacaklar.

Açılışını P&G Türkiye ve Kafkas Bölgesi Başkan Yardımcısı, aynı zamanda Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Tankut Turnaoğlu ve Endeavor Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen’in gerçekleştirdiği programın ilk oturumunda katılımcılar kendilerinden ve girişimlerinden bahsetti ve Endeavor ekipleriyle tanıştılar.

Programın ilk konuğu olan Akinon’un CEO’su Tolga Tatari, girişimcilere kurucu ortağı olduğu Akinon ve Markafoni şirketlerinin genel stratejilerini ve başarı öykülerini anlattı. Dijital dönüşüm, benchmarking ve büyüme stratejileri üzerinde duran Tatari, katılımcıların yatırım ve ölçeklenme ile ilgili sorularını da yanıtladı.

Program boyunca strateji mentorluğu yapacak 500 StartUps’dan Arın Özkula, Bora Yılmaz ve Global Innovation Catalyst LLC’den Ozan Sönmez de kendilerini tanıttı ve katılımcılarla programın amacı ve içeriği ile ilgili bilgiler paylaştılar.

Günün son içeriğinde ise Cem Mimaroğlu, katılımcılara Değer Haritası’nın önemini ve nasıl kullanılması gerektiğini anlattı. Katılımcıların iş modelleri üzerinden uygulamalı olarak yürüttüğü interaktif bir çalışmayla girişimlerin değer önerileri, kaldıraç kullanımları ve hedefleri üzerinde duran Mimaroğlu, atölye süresince ve sonrasında katılımcıların OKR ve KPI odaklı sorularını yanıtladı ve stratejik düşünce odaklı kaynak tavsiyelerinde de bulundu.

Başta iş ortağımız P&G olmak üzere katılım sağlayan tüm konuşmacı ve girişimcilere teşekkür eder, girişimcilere 5 ay sürecek programda başarılar dileriz!