ScaleUp Programı 2. Dönem Mezunlarını Verdi!

Endeavor Türkiye’nin, İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) destekli, İstanbul Valiliği ve Bahçeşehir Üniversitesi ortaklığında, P&G Türkiye iş birliğinde yürüttüğü, ‘ScaleUp Hızlandırma Programı’ 2. döneminin son buluşması olan ‘Globalleşme, İhracat ve Teşvikler Semineri’ 18 Şubat Salı günü Yemeksepeti ev sahipliğinde gerçekleşti.

ScaleUp Programı, ürün-pazar uyumunu sağlamış ve hızlı büyüme aşamasına ulaşmış Scaleup girişimlere yönelik, her biri 6 ay süren iki ayrı dönem halinde uygulandı. Programın ikinci döneminden 24 girişimin kurucuları mezun oldu. Kurucular 6 ay boyunca toplam 6 atölye, 4 Founders Forum ve 120 birebir mentörlük görüşmesine katıldı.

Atölyelerle amacımız girişimcileri tüm gün alanında uzman profesyoneller, Endeavor Ağı’ndan mentörler ve girişimcilerle eğitim, atölye veya söyleşi formatında bir araya getirmekti. Atölyelerde, teknoloji, finans, yetenek, kültür ve insan kaynakları, satış, pazarlama ve globalleşme gibi konulara odaklanıldı.

Son atölyede girişimciler, Onur Kutlu Gago, Ticaret Bakanlığı’ndan uzmanlar ve Sovos Foriba Global Satış Direktörü Bulut Arukel’i dinleyerek ‘Büyüme Stratejisi ve Global Pazarlar’, ‘İhracat Devlet Teşvikleri’, ‘Global Pazarlar ve Yönetimi’ gibi konulara odaklandı. Ayrıca ScaleUp Programı kapsamında Riyad Uluslararası Seçim Paneli’ne (USP) gözlemci olarak katılan Boni Global ve Protranslate şirketlerinin kurucuları Sarper Sılaoğlu ve Kerem Kalkancı USP deneyimlerini diğer katılımcılarla paylaştı.

Kerem’in USP deneyimini okumak için tıklayın!

* Onur Kutlu Gago’dan ‘Growth Hacking’ üzerine kitap önerileri:
– Growth Hacker Marketing, Ryan Holiday
– Hooked, Nir Eyal
– Traction, Gabriel Weinberg
– Hacking Growth, Sean Ellis

ScaleUp Programı 2. Dönem girişimcilerini incelemek için tıklayın.