PharmUp Demo Day’e Hazırlık

Sanofi Türkiye ortaklığında 5 sağlık girişimi için hazırladığımız PharmUp Hızlandırma Programı’nın kapanışı olacak Demo Day etkinliğini 6 Haziran Pazartesi günü gerçekleştireceğiz.

Endeavor ve Sanofi Türkiye Ağı’na yatırımcı sunumu yapacak girişimciler bugün program mentoru Ozan Sönmez’den sunumlarını hazırlamanın püf noktalarını öğrendiler.

Ozan Sönmez’e göre sunumun güçlü bir hikayesi olmalı. Yatırımcılar ise 2-3 dakikada aşağıdaki unsurların uyumuna bakarak anlıyor:
1) Problem-çözüm: özellikle B2B şirketler problemi anlatırken sundukları hizmet ya da ürün öncesi ve sonrasının farkını iyi anlatmalı. Problem-çözüm uyumu, müşterilerine ya para kazandırmalı ya da müşterilerinin maliyetini düşürmeli.
2) Çözüm-kurucu
3) Ürün-market: özellikle bu unsuru henüz yakalamamış olanlar yakalamak için yatırımcıya ihtiyaçları olduğunu, yakalmışlarsa da ölçeklenmek için yatırıma ihtiyaç duyduklarını iyi açıklamalılar.

Demo Day’de Bloopi, ENBIOSIS, Livemedy, Medroco, UzmanFikir’in kurucuları Serdar Aytaç, Ömer Özka, Taylan Gürler Önerci, Ömer Faruk Başargan ve Enver Altın’ın hazırlayacağı sunumları merakla bekliyoruz!