Martı, Türkiye’den Seçilen 65. Girişimci Şirketi Olarak Endeavor Ağı’na Katıldı!

10-12 Şubat tarihleri arasında Riyad’da gerçekleşen 93. Uluslararası Seçim Paneli’nde (USP) Martı’nın kurucuları Oğuz Alper Öktem ve Sena Öktem’i Endeavor Girişimcisi seçildi! 14 şirketi yöneten 23 etkin girişimcinin seçildiği Riyad USP’si sonrasında Endeavor ağı, 2,039 girişimcinin ve 1,272 şirkete genişledi.

Endeavor Girişimci Şirketi seçilen diğer şirketlerle ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Türkiye’den seçilen girişimci şirketimiz Martı ile ilgili daha fazla bilgiyi aşağıda edinebilirsiniz:

 

Martı
Oğuz Alper Öktem, Sena Öktem

2019 yılında kurulan Martı, Avrupa’nın en büyük mikro mobilite girişimlerinden biridir. Martı, kullanıcılarının kısa mesafeli ulaşım ihtiyaçlarına eğlenceli, ucuz ve çevre dostu olan bir şekilde hitap eden elektrikli scooter paylaşım platformu sunmaktadır.

McKinsey and Company’nin hazırladığı bir rapora göre, dünya çapında otomobil yolculuklarının yaklaşık %60’ı 8 km’den kısa mesafelerden oluşuyor ve mikro mobilite çözümlerinden yararlanabilme potansiyeli taşıyor. Martı ile scooter üzerindeki QR kodunu okutarak kullanıcılar yolculuklarına başlayabiliyor ve varış yerlerinde herhangi bir yere scooter’larını bırakabiliyorlar. Martı, 420 kişilik ekibiyle Türkiye’de 9 şehirde hizmet vermekte ve scooter’larını yerli olarak üretmektedir.

www.marti.tech