Endeavor 58. Yerel Seçim Paneli’nde 3 Yeni Ülke Adayı Belirlendi

Endeavor Girişimci Seçim Süreci’nin önemli aşamalarından biri olan ve senede altı ila sekiz kez düzenlenen Yerel Seçim Paneli’nin 58.’si 5 Şubat Çarşamba günü gerçekleşti. Yarım gün süren etkinlikte Aslı Kurul Türkmen, Cemil Gandur, Evren Dereci, Kerem Göktan ve Zafer Şen’den oluşan panelistler ile girişimci adayları, 45 dakikalık seanslar halinde görüşmeler gerçekleştirdi. Görüşmeler sonrası panelistler bir araya gelerek girişimcileri değerlendirdi ve adayların bir sonraki adıma geçerek Endeavor Ülke Adayı olup olamayacağına oy birliği ile karar verildi. Seçim süreci kuralları gereği, girişimcilerin ülke adayı olabilmesi için tüm panelistlerin olumlu oy kullanması gerekiyor.

58. Yerel Seçim Paneli’nde Birleşik ÖdemeREM People ve Zingat Ülke Adayı olarak seçildi! İlker Sözdinler (Birleşik Ödeme), Bülent Peker, Emre Haraçcıoğlu ve Mert Alemdar (REM People) ile Ahmet Kayhan ve Mehmet Erkek’i (Zingat) tebrik ederiz!

Ülke adayları hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Birleşik Ödeme:
Birleşik Ödeme; kurumların finansal işlem yetkinliklerini geliştirerek hızlı ve pratik çözümler sunan bir Finansal Teknolojiler Servisi (Fintech as a Service) şirketidir. Birleşik Ödeme, Türkiye’nin ilk e-para lisansı almış fintek şirketidir. Vizyonu ise Bölgesel olarak kurumların fintek çözüm ortağı olmaktır. 2010 senesinde kurulan Birleşik Ödeme, müşterilerine yeni gelir kanalları yaratarak finansal risklerini azaltan çözümler sunar. Sumatik ve Gazmatik adlı kiosk cihazları Ankara’da %75 pazar payıyla 2 milyon kişi tarafından fatura ödemelerinde kullanılmaktadır. Birleşik Ödeme’nin ön ödemeli kartları Borusan Lojistik, BriSA, Petrol Ofisi ve İstanbul Havaalanı gibi kurumlar tarafından kullanılımaktadır. Transferwise iş birlikteliğiyle yurtdışından her ay on binlerce kişinin ucuz ve hızlı para transferi için tercihi olan Birleşik Ödeme’nin aynı zamanda Türkiye’de iş saatleri dışında para transferi imkanı sağlayan ‘Nöbetçi Transfer’ ürünü, 20 banka arasında para transferleri için kullanılıyor. Fiba Holding’in yatırım kolu olan Finberg tarafından geçtiğimiz ay yatırım alan Birleşik Ödeme 50 kişilik ekibiyle büyümeye devam ediyor.
www.birlesikodeme.com

REM People:
REM People; market, mağaza, restoran gibi fiziksel satış noktalarına yönelik satış/dağıtım operasyonu olan firma ve markalara “Perakende Teknolojileri ve Denetim Servisleri” sağlayan İstanbul merkezli bir girişimdir. REM People’ın bulut tabanlı SaaS ürünü sayesinde müşteriler, mağaza içi tanzim teşhir uygulamalarının mükemmellik performansı, saha satış ekiplerinin kalitatif denetimi, fiyat ve rekabet analizi gibi konularda verimliliklerini arttırabiliyorlar. Türkiye’de kendi alanının pazar lideri olan REM People’ın ürün ve hizmetleri 40’tan fazla ülkede kullanılıyor. 2015 yılında kurulan ve 50 kişilik bir ekiple çalışan REM People’ın müşterileri arasında Unilever, P&G, Nestle, PepsiCo, Kellogg’s, Mondelez, Bayer, Nutricia, Pernod Ricard, Haribo, Huawei, Turkcell, Canon gibi firmalar yer alıyor.
www.rempeople.com

Zingat:
2015 yılında kurulan Zingat kendini Türkiye’nin ‘çok bilgili’ gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu olarak konumlandırıyor. Zingat, “Emlak. Bilgi. Güven.” misyonu ile hem bireysel hem profesyonel kullanıcılarına gayrimenkul sektörü ile ilgili nitelikli, güvenilir ve güncel bilgiler sağlıyor. Türkiye’nin emlak sektöründe Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı ilk ‘Yerinde Ar-Ge Merkezi’ sahibi olan şirket, Zingat Bana Ev Bul, Zingat Okullar, yaşamSkor, Zingat Uzman gibi özel hizmetleri ile sektörde farklılık yaratıyor. Kullanıcılar, Zingat’ın profesyonel analitik ve içerik ekipleri sayesinde, emlak üzerine doğru veri ve saydam bilgilere ulaşabiliyor. Buna ek olarak Property Finder’dan 12 milyon dolar yatırım alan Zingat, kullanıcılarını bölgedeki gayrimenkul danışmanlarıyla eşleştirerek ticari işlemleri kolaylaştırıyor.
www.zingat.com