Codeway Endeavor Ülke Adayları Arasına Dahil Oldu!

Endeavor Seçim Süreci’nin önemli aşamalarından Yerel Seçim Paneli (YSP) 74. defa gerçekleşti. Kerem Göktan, Koray Bahar ve Özge Bulut Maraşlı’nın panelist olduğu YSP’de Ülke Adayı seçilen Codeway kurucu ortakları Anıl Şimşek ve Tolunay Tosun‘u kutlarız!

Codeway
Anıl Şimşek ve Tolunay Tosun

Codeway dünya çapında milyonlarca kullanıcıya hizmet veren, veri odaklı ürün geliştirme ve büyüme stratejileri ile kategori lideri mobil uygulamalara imza atan bir girişimdir.

Geçtiğimiz yıl AI alanında Ar-Ge yatırımlarını arttıran Codeway, en son teknolojileri en iyi kullanıcı deneyimiyle dünya çapında milyonlarca insana ulaştırma ve AI destekli mobil uygulama sektörüne liderlik etmeyi hedefliyor. Dünya genelinde toplamda 150 milyondan fazla kişiye ulaşan 20’ye yakın Codeway uygulaması arasında, her gün aktif olarak yüz binlerce insan tarafından kullanılan Wonder (AI Art Generator) ve Ask AI (AI Chatbot) da bulunuyor.

Ekibiyle kendi AI modellerini de üretmeye başlayan Codeway, AI destekli mobil uygulama sektöründe global standartları takip etmenin ötesine geçerek, bu standartlara yön veren bir şirket olma yolunda ilerliyor.