Boost The Future Beşinci Dönem Açılışını Yaptı

Boost the Future’ın (BTF) 5. Dönemi 5 Ekim Perşembe günü başladı. Akbank iş ortaklığında düzenlediğimiz BTF’in yeni dönemine atölyeler, mentorluklar ve forumlarla hızlandırmak üzere 12 girişim seçildi.

Açılışı Akbank Genel Müdür Yardımcısı ve Endeavor Yönetim Kurulu Üyesi Burcu Civelek Yüce “Akbank olarak iş ortağı olacağımız girişimcilerle tanışıyor olmanın heyecanı içindeyiz. Olası iş birliği dahilinde girişimleri büyük müşteri bazıyla buluşturarak birlikte büyümenin hayalini kuruyoruz.” sözleriyle yaptı.

Açılış konuşmalarının ikincisi Endeavor Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen’den geldi: “Bu dönemde programlara ağırlık vermek, Endeavor’ın bölgesel varlığını daha iyi somutlaştırmamızı sağlıyor. Amacımız bölgenin network’ü ve yatırım fırsatlarını Türkiye’den girişimlerle buluşturmak.”

Girişimciler devamında Endeavor Yönetim Kurulu Üyesi ve Girişimcisi Koray Bahar’ı dinledi: “Bugün 103 kişilik bir ekibimiz var. 60’ı sene başında bu şirkette çalışmıyordu. Her yeni gelen insan yeni bir kültür getiriyor. Her 3 ayda bir yeni bir şirket oluyoruz. Değişime açık olmak en güçlü kasımız.”

BTF 5. dönem girişimleri Defy, Elyt, Finsmart Ai, Guul Games, Job to Go, Octopus, Pvx, Ruuf, Shipicons ve Wastelog oldu.

BTF 5. Dönem girişimlerinin ortalama şirket yaşı 2’yken, kurucu yaşı 36, medyan cirosu 750k TL ve ekip büyüklüğü 6.

Başta destekçimiz Akbank olmak üzere konuşmacılarımıza ve katılımcılarımıza teşekkür ederiz! Yararlı ve keyifli bir dönem olması dileğiyle.