BiLira ve Playable Factory Endeavor Ülke Adayı Seçildi!

Endeavor Seçim Süreci’nin önemli aşamalarından Yerel Seçim Paneli (YSP) 63. defa 16 Aralık Çarşamba günü gerçekleşti. Alex Froment-Curtil, Burcu Göbülük, Evren Dereci, Kerem Göktan, Koray Bahar ve Tülin Karabük‘ün panelist olduğu YSP, iki girişimi Ülke Adayı olarak seçti. BiLira‘nın kurucusu Sinan Koç ve Playable Factory‘nin kurucusu Gökçe Nur Oğuz‘u kutlarız!

BiLira ve Playable Factory hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz:

BiLira
Sinan Koç

2019 yılında kurulan Bilira, Ethereum blockchain üzerine inşa edilmiş, Türk lirası ile desteklenen stabil bir kripto para birimidir. Bilira’nın ana pazarı olan Türkiye, Avrupa’da en yüksek kripto para farkındalığına sahip ülkedir. 1 milyondan fazla Türk vatandaşı kripto platformlarında işlem yapmaktadır. Bilira 12 kişilik bir ekiple 3000’den fazla kullanıcıya hizmet etmekte ve her Türk vatandaşına tek bir merkezden yönetilmeyen internet bağlantısı sağlamayı hedeflemektedir.
www.bilira.co


Playable Factory
Gökçe Nur Oğuz

Playable Factory, oynanabilir reklamlar olarak bilinen yenilikçi mobil reklamcılık çözümleri tasarlamakta ve geliştirmektedir. Oynanabilir reklamlar, kullanıcıların oyun esnasında etkileşim içinde olabilecekleri reklamlardır.  Bunun yanında, oynanabilir reklamlar %70 daha yüksek yatırım getirisi, para ödeyen kullanıcı başına %40 daha düşük maliyet, %120 dönüşüm büyümesi ve %30 daha yüksek kullanıcı bağlılığı sunmaktadır. Playable Factory, dünya genelinde bir sürü farklı uygulama, marka ve oyun şirketleri ile çalışmaktadır. Servisleri temel bir model ve özgün teknolojiler yaratarak, müşterilerinin oynanabilir ögelere ulaşımlarını sağlamak ve onların performansını takip etmektir. 2018’de kurulan ve 26 kişiden fazla bir ekipten oluşan Playable Factory, 350’den fazla oyun üzerinde çalışmış ve sistemlerinden 4000’den fazla oynanabilir reklam yüklenmiştir.
www.playablefactory.com