StartUpCampus Girişimcileri Son Atölye için Bir Araya Geldi

Endeavor ve Akbank işbirliğiyle düzenlenen StartUp Campus’ün dördüncü ve son atölyesi ‘Yatırım’ ana başlığı altında 15 Aralık Salı günü gerçekleşti. Atölyede başta program mentorları Bora Yılmaz ve Ozan Sönmez olmak üzere aralarında Tarfin’in kurucusu Mehmet Memecan ve Twin Science’ın kurucu ortaklarından Asude Altıntaş’ın da bulunduğu konuşmacılar, yatırım alma konusundaki deneyimlerini ve tavsiyelerini aktardı.

Bora Yılmaz ve Ozan Sönmez art arda yaptıkları sunumla girişimcilere yatırımcı sunumlarında yapmaları ve yapmamaları gerekenleri paylaştı. İki deneyimli yatırımcıdan girişimcilere uyarılar!:
-Traction’ınız eğer iyi ise, bunu hemen anlatmanız gerek. Sona koymayın
-Rakibim yok demeyin
-Her yatırımcıya ayrı sunum hazırlayın
-Bırakın metric’ler sizi anlatsın
-Sunumda amaç, ekip ve model’i detaylandırın

Daha sonra, ikinci Seri A yatırımını kapatan Endeavor Girişimi Tarfin’in kurucusu Mehmet Memecan, Endeavor Genel Sekreteri Aslı Kurul Türkmen ile yaptığı söyleşide girişimci gözünden yatırım turlarını anlattı ve kendi deneyimlerini paylaştı.

Yatırım Atölyesi’nin son konuğu Endeavor Ülke Adayı Twin Bilim’in kurucu ortağı Asude Altıntaş oldu. Geçtiğimiz haftalarda İngiltere’de açtığı kitlesel fonlamaya 25 ülkeden 390 kişinin yatırım yaptığı Twin, turu £1,5M’a ulaşarak kapatmıştı. Asude’nin bu yatırım turundan öğrendiklerini dinledik.

Başta sponsorumuz Akbank olmak üzere konuşmacı ve katılmcılara teşekkür ederiz!