Yerel Seçim Paneli’nde İki Girişim Ülke Adayı Seçti!

Endeavor Seçim Süreci’nin önemli aşamalarından Yerel Seçim Paneli (YSP) 61. defa 8 Temmuz Çarşamba günü gerçekleşti. Agah Uğur, Ahu Serter, Barbaros Özbugutu, Cansen Başaran-Symes, Ebru Dorman, Ebru Özdemir ve Teymur Şanlılar‘ın panelist olduğu YSP, iki girişimi Ülke Adayı olarak seçti. Qumpara‘nın kurucuları Banu Ahıska, Nilhan Gür ile Twin Bilim‘in kurucuları Asude Altıntaş ve Ömer Görgülü‘yü kutlarız!

Qumpara ve Twin Bilim hakkında daha fazla bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz:

Qumpara:
Banu Ahıska, Nilhan Gür
Qumpara, markalar ile perakende alışveriş yapanlar arasında köprü kurmayı amaçlayan bir mobil platformdur. 2015 yılında kurulan ve 2017 yılında ticarileşen Qumpara, mobil uygulamalarına faturalarını yükleyen kullanıcılarına ödüller ve indirimler sunarken, markalara da tüketici davranışları hakkında derin bilgiler edinme ve en etkili kampanyalar oluşturma olanakları tanıyor. Qumpara, Barilla, Coca Cola, Duracell, Henkel, Nivea ve Unilever gibi 50’den fazla markayla çalışarak Türkiye ve Kenya’da 1.5 milyon kullanıcıya 4 milyon’dan fazla ödül verdi.
www.qumpara.com


Twin Bilim:
Asude Altıntaş, Ömer Görgülü
Twin, çocuklara bilimi sevdirmek ve dünyanın sorunlarını bilimle çözmeleri için onları teşvik etmek amacıyla 2017 yılında kurulan yeni nesil bir eğitim teknolojileri girişimidir. Twin, geleceğin eğitim modeli olan fiziksel ve dijital dünyanın bir arada olduğu hibrit bir öğrenme modeli sunar. Kendin-yap robotik setleri ve dijital uygulama olmak üzere ürünleri iki ana gruba ayrılır. Çocuklar Twin setleriyle robotik projeler geliştirebilir ve gündelik hayatta kullandıkları teknolojilerin arkasındaki bilimi keşfedebilirler. Twing mobil uygulamasıyla, Twin setleri dışında da yüzlerce aktiviteye ulaşabilir ve gelecekte ihtiyaç duyacakları becerilerini geliştirebilirler. Twin, Koç Okulları, TED Koleji, Knightsbridge School’un da içinde bulunduğu 1200’den fazla okulla çalışıyor ve 400.000’den fazla öğrenci tarafından kullanılıyor. Eğitim dünyasının en prestijli ödüllerinden Bett Awards’a layık görülen Twin, yine dünyanın önemli girişimcilik konferanslarından biri olan Noah’da Startup Stage’de birinci seçilerek Noah Londra’da ana sahnede yer alma şansı elde etti.
www.twinscience.com