PharmUp Programı’nı İkinci Defa Başlattık

Bugün Sanofi Türkiye iş birliğiyle PharmUp Girişimcilik Programı’nı ikinci defa başlattık! Cem Öztürk (Sanofi) ile Emre Kurttepeli’nin (Endeavor) açılış konuşmalarını ve Aytül Erçil’in (Vispera) söyleşisini dinledik.

Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli, sağlık şirketlerinin globalleşmesinin öneminin altını çizdi: “Sağlık, hızla verinin hakim olduğu, Ar-Ge’nin milyonlarca hayatı kurtardığı en büyük sektörlerden birisi haline geldi. Hastalık evrensel bir kavram, globalleşmek büyük önem taşıyor. Endeavor da burada devreye giriyor.”

Sonraki söyleşide Vispera kurucu ortak ve CEO’su Aytül Erçil’i dinledik. Aytül hocaya kendini geliştirmek için ne yaptığını ve hobilerini sorduk:
-Kitaplardansa kısa makaleler okumayı tercih ediyor ve
-Harvard Business Review makaleleri ile Vispera Ülke Yöneticileri’nin attığı makaleleri kaçırmıyor.
-Hobisi seyahat etmek.

Program katılımcılarımız Vispera’nın uluslararası açılım modelini merak etti, siz de öğrenmek isterseniz bu konuyu diğer Endeavor Girişimleri Insider ve SmartMessage’ın modellerini incelediğimiz blog yazımızı okuyabilirsiniz.

PharmUp 2. Dönem Girişimlerinin iş modellerini dinledik ve kurucularıyla tanıştık,

Bloopi, dilediğiniz yerden tahlil hizmeti satın alabildiğiniz, doktorunuzun istediği testleri ve rutin kontrolleri yapabildiğiniz bir servistir. Bloopi, partnerleri sayesinde geniş bir laboratuvar ağına sahiptir, böylece hızlı ve uygun fiyatlı hizmet verebilir. Bloopi kit kullanırken mahremiyet ön plandadır ve sipariş ettiğiniz testi sadece siz bilirsiniz.
www.bloopi.co

ENBIOSIS, yapay zeka temelli mikrobiyom analizi ile kişiye özel besin önerileri, kişiselleştirilmiş prebiyotikler ve probiyotikler ile sağlığın geleceğini bugünden sunan bir biyoteknoloji şirketidir.
www.enbiosis.com.tr

Livemedy, sağlık konusunda tavsiye arayan insanlar için tıp doktorlarına, diş hekimlerine, psikologlara, diyetisyenlere ve veterinerlere 7/24 çevrimiçi erişim sağlayan web tabanlı bir platformdur. Kullanıcılar, istedikleri sağlık profesyonelinden (SP) randevu alarak veya o anda online ise direk bağlanarak platform üzerinden video görüşme yoluyla danışmanlık hizmeti alabilir.
www.livemedy.com/tr

Medroco, dünyada nitelikli rehabilitasyona ulaşma problemlerini çözme amacı ile kurulmuş, karma-gerçeklik destekli, uzaktan terapi altyapısına sahip, inovatif robotlar, giyilebilir teknolojiler ve yazılımlar üreten ödüllü bir derin teknoloji girişimidir.
medroco.com/tr

Uzmanfikir, ilaç sektörünün pazar araştırması ve hekimlerle dijital iletişim ihtiyaçlarını verimli ve modern bir şekilde karşılayan bir veri analitik platformudur. UzmanFikir, çeşitli branşlardan 1800’den fazla hekim üyeye ulaşmıştır ve hızla büyümeye devam etmektedir.
uzmanfikir.net