Endeavor Türkiye Gala Gecesi

Endeavor Türkiye Gala Gecesi 25 Nisan Perşembe akşamı Divan Kuruçeşme’de gerçekleşti!

Bu özel gecede, bugünün ve geleceğin Endeavor Girişimcileri ile girişimcilik ve iş dünyasının önde gelen isimleri ile bir araya geldik.

Oyuncu ve İhtiyaç Haritası kurucu ortağı Mert Fırat‘ın sunumuyla başlayan ve Yönetim Kurulu Başkanımız Emre Kurttepeli‘nin konuşmasıyla devam eden gecede Kurttepeli girişimcilere, “Kendi hikayenizi bulun ve bulana kadar da vazgeçmeyin” mesajını verdi.

Geceye onur konuğu olarak katılan Udemy ve Carbon Health kurucusu Eren Bali, Yönetim Kurulu Üyemiz ve Insider Kurucu Ortağı Hande Cilingir‘in moderatörlüğünde başarı hikayesini davetlilerle paylaştı ve “Türkiye, dışarıdan biri olarak baktığımda hala teknik mühendislik anlamında çok başarılı, hatta bence en iyi mühendislik işleri yapan ülkelerden bir tanesi. Hala büyük de bir nüfusumuz var, üretim yapacak gücü ve potansiyeli de var. Bu anlamda üretim yapılabilen alanlara yüklenmek lazım. Kurumsal yazılımlar da bence Türkiye’de daha büyüyebilir.

Elon Musk’ın son biyografik kitabını mutlaka öneriyorum. Değindiği birkaç önemli nokta vardı, bunlardan biri; bir şirketin üretim teknolojileri birimi ya da bir ürününün başındaysan aynı zamanda CEO’su da olmak zorundasın. Ben mühendis olarak duracağım ama şirketi başkası yönetsin mantığıyla işler maalesef yürümüyor.

Şu anda en çok ilgimi çeken alan modüler inşaat. Şu anki teknolojilerimiz insana sağlam ve doğru kalitede ev üretebilecek düzeyde değil. O anlamda bir ivme göstermemiz gerektiğini düşünüyorum.” dedi

 

Gecenin sonunda, Endeavor Türkiye’nin kuruluşundan bugüne gelmesinde çok büyük katkısı olan Ali Koç, Murat Özyeğin, Ozcan Tahincioglu ve Suzan Sabancı’ya onur ödüllerimizi takdim ettik.

En büyük hayalleri kuran, en hızlı büyüyen ve ekosistemde en geniş etkiyi yaratan girişimcileri kutlamak için bir araya geldiğimiz etkinliğe katılan ve girişimciliğin geleceğine destek olan herkese çok teşekkür ederiz.

Endeavor Türkiye Gala Gecesi’ni gerçekleştirmemize katkıda bulunan platin sponsorumuz Akbank’a, altın sponsorlarımız CommencisFibabankaFigoparaKoç HoldingPapara ve Revo Capital’a ve gümüş sponsorlarımız Brown-FormanCodewayDataroidEsas HoldingGalata Business Angels OfficialInsiderLimak Group of Companies, NA Kapital, Procter & Gamble ve Vuvy’e ayrıca çok teşekkür ediyoruz.

Hep birlikte, umut dolu bir geleceğe yol almak için heyecanlıyız!