DGPays Seçim Süreci’ni Anlatıyor

Endeavor Girişimi DGPays’in kurucu ortağı Serkan Ömerbeyoğlu, 21-22 Eylül tarihlerinde gerçekleşen 19. Sanal USP’de Endeavor Girişimcisi seçilmişti. Süreç her ne kadar standart gibi görünse de her girişimciye sunulan mentor desteği ve panellerde alınan kritik geri bildirim girişimcilerin ihtiyaçlarına ve sorunlarına yönelik oluyor. Bu durum her girişimcinin deneyimini farklı ve ona özel kılıyor. Serkan Ömerbeyoğlu’ndan kendi deneyimiyle seçim sürecini dinledik.

Endeavor’a nasıl / neden dahil oldunuz?

Endeavor platformu dünya çapında etkisi yüksek olan girişimcilerle iletişim halinde olmanın en efektif yollarından biri. Bu iletişimin sağlayacağı farklı ve/veya yol gösterici bakış açıları, yaptığımız ve yapmayı planladığımız işlerimiz için çok değerli bir  unsur. Ayrıca bu platform, stratejimizin parçası olan küresel ölçekte hizmet verme  vizyonumuzu da desteklemek ve iş network’ümüzü geliştirmek  noktalarında farklı şekillerde yardımcı olabilecek bir platform. Tabi en önemlisi; bu platform iddialı şirketlerin kendisini gösterdiği bir platform ve Dgpays çok iddialı bir şirket.

Seçim sürecinde beklentileriniz ve karşılaştıklarınız arasında ne tür farklar vardı?

Seçim sürecinde beklentilerimizle gerçekleşenler arasında önemli bir fark olmadığını söyleyebiliriz. Süreç tam da beklediğimiz gibi, profesyonel girişimcilerle profesyonel bir ortamda iletişim halinde geçti ve süreç her ne kadar beklediğimiz gibi olsa da, bize önemli katkıları oldu. Beklentimiz ile karşılaştıklarımız arasındaki en önemli fark Uluslararası Seçim Paneli’nin bizle olan saat dilimi farkıdır dersek doğru söylemiş oluruz 😊

Uluslararası Seçim Paneli deneyiminiz nasıldı? Sizce size en değerli katkısı ne oldu?

Bu deneyimi tek kelime ile nitelemek gerekirse “harika” kelimesi en doğru kelime olur. Sadece kendi sektörümüzün değil, farklı sektörlerden de profosyonellerin bize ve sektörümüze bakış açılarını dinleme ve onlarla tanışma ve tartışma olanağı bulduk. Bu normal iş rutini içinde kolay kolay yakalanabilecek bir fırsat değil ve bunu sağlayan belirgin başka bir platform da yok.

Önümüzdeki dönemde Endeavor’dan ne tür katkılar bekliyorsunuz?

Küresel ölçekte hizmet verme vizyonumuzu destekleyecek şekilde, hızla değişen dünyanın nabzını yakalamak, girişimcilerle daha sıkı iletişim ve iş ağımızın genişlemesine yeni fırsatlar olarak özetleyebiliriz.

Endeavor’a başvuracak girişimcilere tavsiyeleriniz neler?

Her şeyden önce, bu platformun, etkisi yüksek girişimcileri içeren ve ayrıca iddialı şirketlerin platformu olduğunu bilmek gerek.  Şirketler buraya başvururken, sundukları ürün ve hizmetlerin  değer önerisini olabildiğince basit ve anlaşılır şekilde sınıflandırmalı. Başka bir deyişle, girişimcilerin ortak dilini yakalamalı, çünkü bu platformda farklı sektörlerden girişimciler var ve onların ortak dilini yakalayabilmek önemli bir başarı faktörü. Ayrıca, başvuru sırasında sunulması gereken bilgi/belge / görüş gibi unsurların varlığı, hazırlık aşamasında bile şirkete neredeyse dışardan biri gibi bakma fırsatı veriyor ve bu iyi değerlendirilmeli.