CaseCampus Bootcamp Live, Genç Girişimci Adayları ile Buluştu

Endeavor Türkiye tarafından Akbank iş ortaklığında beşinci yılına giren genç girişimcilik programı CaseCampus, bu yıl Covid-19 nedeniyle tamamen online olarak gerçekleştirildi. CaseCampus Bootcamp Live Programı, 75 gencin girişimcilik serüvenine 4 gün süren online yayın ve içerikleriyle destek oldu.

Bu yıl 6-9 Haziran tarihleri arasında online olarak gerçekleştirilen CaseCampus Bootcamp Live, 75 genci girişimcilik dünyası ile buluşturdu. Dört günlük program, 1000’e yakın başvuru arasından seçilen katılımcılarına, girişimcilik ve inovasyon atölyeleri, Türkiye’nin önde gelen girişimcileri ve yatırımcılarıyla panel ve networking seansları ve girişimcilik vaka çalışmalarını bu yıl ilk kez tamamen online ortamda sundu. Katılımcılar, girişim dünyasını daha yakından tanıyarak hem girişimci gibi düşünme, hem de kendi girişim fikirlerini olgunlaştırma şansı yakaladı.

CaseCampus Live’da katılımcılar 4 gün boyunca online buluşmalar ve yapılan Ideathon uygulaması ile ürün ve fikirlerini geliştirdi. Armut.com ve iyzico vakalarını işleyerek girişimcilerin büyüme yolunda yaşadığı ikilemlerini Türkiye’nin önde gelen okullarında girişimcilik eğitmenleri önderliğinde tartıştılar. Katılımcılar, Endeavor Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kurttepeli ve Akbank Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Tugal’ın yanında, Barbaros Özbugutu (iyzico), Başak Taşpınar Değim (Armut.com), Bora Yılmaz (Yatırımcı), Erdem Yurdanur (Kokteyl), Sertaç Taşdelen (Faladdin) ve Sinan Güler (Milli basketbolcu), gibi isimleri dinleyerek kendilerine interaktif bir şekilde soru sorma fırsatı yakaladılar. 6-9 Haziran tarihleri arasında online olarak gerçekleşen program, grupların jüri üyelerine sunumları ile sona erdi. Birinci seçilen grup üyeleri ise özel bir ödülün sahibi oldu.

CaseCampus Bootcamp Live’da Öne Çıkanlar

  • Bootcamp Live programı, 75 katılımcı ile gerçekleşti. Katılımcıların %56’sı Erkek, %44’ü ise kadın.
  • Katılımcılar programda online içeriğe en az 25 saat vakit harcadı. Bir çoğu, grup çalışmaları için bunun iki katı çalıştılar.
  • Katılımcılar 12 farklı şehirden bir araya geldi. İstanbul’dan katılım %65, İstanbul dışı katılım %35 oldu.
  • 37 farklı üniversiteden katılım gerçekleşti. Lisans öğrencileri katılımın %76’sını oluştururken, geriye kalanlarda %16’yı mezunlar,  %8’i yüksek lisans öğrencileri oluşturuyor.
  • Katılımcıların %50’si mühendislik öğrencisi/mezunu. %30 iktisadi ve idari bilimlerden, geriye kalan %20’de ise ise tıp, hukuk ve diğer fakültelerden katılım bulunuyor.
  • CaseCampus Live katılımcıları arasında bir girişimde kurucu veya kurucu ortak olarak yer alan katılımcı sayısı %80!